Darbo ieškantiems asmenims – nemokami skaitmeninių įgūdžių mokymai visoje Lietuvoje




Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra uzt-1-1024x451.png

Užimtumo tarnyba kartu su asociacija „Langas į ateitį” pradeda bendradarbiauti įgyvendinant projektą „Prisijungusi Lietuva“ ir suteikiant galimybę mokytis arba tobulinti skaitmeninius įgūdžius 30 tūkst. darbo ieškančių asmenų.

„Technologijų ir skaitmenizacijos įtaka darbo rinkai yra neginčijama ir kiekvienais metais tik didėja. Užimtumo tarnybos birželį atliktas tyrimas parodė, kad beveik dviem trečdaliams, arba 61 proc. darbo ieškančių asmenų Lietuvoje, deja, trūksta skaitmeninių įgūdžių“, – sako Užimtumo tarnybos direktorė Ligita Valalytė.

Pasak jos, didžiuosiuose miestuose situacija yra geresnė, tarp jų išsiskiria Klaipėda, kur šių įgūdžių trūksta sąlyginai mažiausiai daliai – 26,6 proc. darbo ieškančių asmenų. Tuo tarpu regionuose situacija prasta. Pavyzdžiui, Telšiuose su informacinėmis technologijomis reikėtų supažindinti net 94 proc., arba beveik kiekvieną darbo ieškantį asmenį.

Užimtumo tarnybos vadovės vertinimu, sudaryta galimybė darbo ieškantiems asmenims visoje šalyje mokytis skaitmeninių įgūdžių yra labai svarbus žingsnis, siekiant jų integracijos darbo rinkoje bei visą gyvenimą trunkančio mokymosi.  

Mokymų turinys  apima skaitmeninio raštingumo gebėjimų tobulinimo programas pradedantiesiems ir pažengusiems, bus pasitelkta darbo ieškančių asmenų gebėjimų analizė.

„Net ir didelių kompetencijų nereikalaujantiems darbams šiais laikais būtina mokėti dirbti skaitmeniniais įrenginiais. Šie gebėjimai yra svarbūs asmeninei savijautai ir pasitikėjimui savimi.  Kaip ieškoti informacijos, kurti bei tvarkyti dokumentus, naudotis įvairiomis bendravimo internetu priemonėmis ar sužinoti kaip ir kodėl reikia saugoti savo duomenis – visa tai yra naudos, kurias gauna kiekvienas projekto „Prisijungusi Lietuva“ mokymuose dalyvaujantis Lietuvos gyventojas”, – teigia „Lango į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė.

Ji pabrėžia, kad šių mokymų tikslas – sukurti realią pridėtinę vertę darbo ieškantiems žmonėms, ypač mažiausiai kvalifikuotiems.

Mokymų projekte „Prisijungusi Lietuva“ asociacija naudoja net keletą skirtingiems pažangumo lygiams pritaikytų programų atsižvelgiant į Europos skaitmeninių kompetencijų  sistemą.

Dar tik susipažįstantys su skaitmeninėmis technologijomis turi galimybę pradėti nuo pradmenų, o pažengusieji gilinti savo žinias išmokdami inovatyviai save pristatyti, efektyviai planuoti savo laiką, apdoroti nuotraukas ir atsakingai dalintis  turiniu, saugiai naršyti bei įgyti įgūdžių, reikalingų norint pradėti savo verslą.

„Tai – reali pagalba ieškantiems darbo. Nors šalyje skaitmeninių įgūdžių lygis nuolat auga ir europiniame kontekste atrodome tikrai neblogai, tačiau iš kitos pusės Lietuvos regionai vis dar patiria savotišką skaitmeninę atskirtį ir mes esame pasiryžę efektyviai prisidėti prie jos mažinimo“, – sako L. Križinauskienė.

Už mokymus atsakinga asociacija „Langas į ateitį“, organizuodama nemokamus projekto „Prisijungusi Lietuva“ mokymus visose šalies bibliotekose, užtikrina ne tik mokymų kokybę, bet ir jų prieinamumą kiekvienam šalies gyventojui.

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, nedarbo lygis Lietuvoje antrąjį šių metų ketvirtį buvo 6,1 proc.: darbo neturėjo 90,2 tūkst. žmonių, iš jų 30 proc. arba 27,1 tūkst. buvo ilgalaikiai bedarbiai.

Bendradarbiavimo susitarimą Užimtumo tarnyba (anksčiau – Lietuvos darbo birža)  ir „Langas į ateitį” bendradarbiavimo susitarimą pasirašė liepą, projektas truks iki 2021 metų. Ilgalaikė Užimtumo tarnybos ir „Lango į ateitį“ partnerystė tęsiasi nuo 2003 metų.