Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pranešė, kad per 2022 m. II ketvirtį interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 296 pranešimus apie draudžiamą skleisti ir neigiamą poveikį nepilnamečiams darantį turinį internete. Tai 10 proc. mažiau nei 2022 m. I ketvirtį.
RRT specialistams ištyrus kiekvieną gautą pranešimą, pasitvirtino kas trečias pranešimas (101 pranešimas) ir buvo imtasi veiksmų, kad draudžiamas skleisti interneto turinys būtų nedelsiant pašalintas.
Jau anksčiau RRT pranešė, kad šiemet žalingam turiniui internete aptikti sėkmingai pasitelkiama ir dirbtiniu intelektu paremta priemonė. Duomenų rinkimo technologija ir dirbtiniu intelektu grįsti informacijos atpažinimo metodai dabar padeda kasdien nuskaityti tūkstančius skirtingų tinklalapių bei atpažinti potencialiai neteisėtus ir žalingus vaizdus.
RRT specialistai taip pat suteikė 93 konsultacijas socialinių tinklų naudotojams dėl neteisėtai paskelbtos asmeninės ar žalingos informacijos pašalinimo, užgrobtų paskyrų susigrąžinimo, tinkamų saugumo ir privatumo parinkčių nustatymo socialiniuose tinkluose, – tai net 47 proc. daugiau nei 2022 m. pirmąjį ketvirtį.
RRT primena, kad interneto vartotojai apie neteisėtą (draudžiamą skelbti) ar žalingą (neigiamą poveikį nepilnamečiams darantį) turinį, aptiktą internete, skatinami pranešti svetainėje, kurios adresas yra https://www.svarusinternetas.lt/. Pranešimus galima teikti ir anonimiškai.