Plungės rajono Žemaičių Kalvarijos seniūnijos bendruomenė „Gardai“
Plungės rajono Žemaičių Kalvarijos seniūnijos bendruomenė „Gardai“
Projekto pavadinimas: Išmanioji bendruomenė – Žemaičių Kalvarijoje
Projekto rezultatas
Sukurtas interaktyvus istorinis žaidimas „Išmanioji visuomenė – Žemaičių Kalvarijoje“.
Apie projektą
Istorija yra svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis, todėl kiekvienam tiesiog būtina žinoti savo gimtinės praeitį. Bendruomenė ,,Gardai“ sugalvojo išradingą būdą supažindinti miestelio gyventojus su žymiausiais istoriniais objektais ir jų istorijomis Žemaičių Kalvarijoje.
Žemaičių Kalvarijos seniūnijos bendruomenė ,,Gardai“ yra organizacija, kuri išskiria savo veiklomis įamžinančiomis istoriją. Miestelyje gausu žymių asmenybių paminklų, atminimo lentelių ir kitų istorinių objektų. Šiais metais bendruomenė dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse, tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir sėkmingai įgyvendino savo idėją – supažindinti visuomenę su miestelio istorija ir lankytinomis vietomis.
Plungės rajono Žemaičių Kalvarijos miestelis yra labai turtingas savo istorine bei kultūrine praeitimi. Miestelis asocijuojasi su poeto Vytauto Mačernio, vyskupo Motiejaus Valančiaus, knygnešės Emilijos Pociūtės ir kt. žymių žmonių vardais. Bendruomenė ,,Gardai“ itin didžiuojasi savo visuomenės praeitimi ir nuolat siekia paskatinti gyventojus domėtis miestelio paveldu. Taigi, jie sugalvojo tikrai šiuolaikišką sprendimą – sukurti interaktyvų istorinį žaidimą „Išmanioji visuomenė – Žemaičių Kalvarijoje“.
Viskas, ko reikia pradėti žaisti žaidimą – tai mobiliuoju telefonu nuskaityti bendruomenės centro stende esantį QR kodą, kuris leidžia komandai užsiregistruoti ir paaiškina žaidimo taisykles. Žaidimo metu komanda gauna aprašymą, nuotrauką arba tiesiog koordinates iki lankytino objekto, o atvykus į reikiamą vietą pateikiama užduotis, kurią atlikus skiriami žaidimo taškai. Įvykdžius užduotį, komandai pateikiamas kito objekto aprašymas arba nurodoma vieta, kur eiti toliau.
Žaidimo idėja sulaukė pasisekimo ne tik bendruomenėje, bet visame miestelyje. Žaidimas aktualus įvairioms amžiaus grupėms – ypač aktyvūs yra senjorai, kurie žaidžia turėdami laisvo laiko vakarais. Motiejaus Valančiaus gimnazija organizuoja klasių turnyrus bei istorijos pamokas naudodami naująjį žaidimą, o atvykstantiems turistams tai nepamainomas būdas pažinti Žemaičių Kalvarijos miestelį.
Bendruomenės ,,Gardai“ pirmininkas Bronius Kleinauskas teigia, kad žaidimas yra puikus sprendimas paskatinti gyventojus pagilinti žinias apie savo miestelio praeitį: „Tai interaktyvus, šiuolaikiškas istorijos pristatymo būdas“. Anot pirmininko, viena iš priežasčių, kodėl šis žaidimas buvo sukurtas, yra tai, kad dalis miestelio gyventojų, o ypač moksleivių, mažai žinojo apie miestelio praeitį. Žaidimas puikus būdas sužadinti smalsumą ir tuo pačiu skatinti bendradarbiavimą ir buvimą gryname ore.
„Labiausiai džiaugiamės, kai matome žmones keliaujančius ir ieškančius objektų. Tai – meilės gimtajam kraštui ugdymas“, – sako B. Kleinauskas. Besidžiaugdamas žaidimo sėkme, jis pasakoja, kad yra planuojama organizuoti kelis sveikatingumo žygius po miestelį, kuris sukviestų dar daugiau gyventojų.
Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.
QR kodas, kurį nuskanavus galima pradėti žaisti
Žaidime dalyvavusi komanda „Orentacininkų šeima“
Šašaičių gatvės komanda – nugalėtojai
Projekto rezultatai matomi:
http://laikrastisplunge.lt/interaktyvus-susipazinimas-su-zemaiciu-kalvarijos-turtinga-praeitimi/