Apsaugokime vaikus nuo grėsmių internete




Kaip ir realiame pasaulyje, skaitmeninėje erdvėje susiduriame su įvairiausiais žmonėmis. Tik interneto anonimiškumas sudaro didesnes galimybes apsimesti kitu asmeniu, skleisti netikrą informaciją, išvilioti duomenis, gundo elgtis neetiškai. Todėl labai svarbu skaitmeninėje erdvėje elgtis saugiai, sugebėti laiku atpažinti netikrą informaciją bei įtartiną elgesį.

Vaikams ir interneto naujokams pavojų internete gali sukelti bendraamžiais apsimetantys, neteisėtą prekybą vykdantys, bandantys įtraukti į nusikaltimus, agresyvūs ir pan. asmenys. Vaikai yra smalsūs, skaitmeninėje erdvėje praleidžia daug laiko ir dažnai neatsargiai ar norėdami padaryti kitiems įspūdį – atskleidžia per daug asmeninės informacijos, taip sukeldami grėsmę savo ir namų saugumui.

2020 m. atlikto interneto vartotojų tyrimo duomenimis, net 25 proc. apklaustų tėvų tik retkarčiais arba ir visai nesidomi, ką jų vaikai veikia internete, 30 proc. nemoko vaikų saugiai elgtis internete, 25 proc. tyrimo dalyvių nebuvo girdėję apie „Vaikų liniją“, kur vaikai gali kreiptis pagalbos susidūrę su elektroninėmis patyčiomis, priekabiavimu, žalingu turiniu ar kitomis grėsmėmis internete.

Norėdami suaugusiems padėti atpažinti internete pasitaikančias grėsmes ir nuo jų apsaugoti jauniausius ir pažeidžiamiausius interneto vartotojus – savo vaikus, kviečiame susipažinti su savarankiško mokymosi pamokos „Vaikų apsauga nuo interneto grėsmių“ medžiaga. Ši programa skirta paskatinti suaugusiuosius mokyti vaikus saugiai naudotis internetu.

Dar keliasdešimt kitų mokymosi programų aktualiomis elektroninių paslaugų, saugesnio interneto bei skaitmeninės kūrybos temomis rasite projekto „Prisijungusi Lietuva“ svetainėje.