Internetas Lietuvoje daugiausia buvo naudojamas informacijos paieškai, bendravimui ir bankininkystei




Kaip skelbia Valstybės skaitmeninių sprendimų agentūra, 2024 m. Lietuvoje interneto prieiga namuose pasiekė 90,4 proc. namų ūkių, o tai reiškia, kad vis daugiau žmonių turi galimybę naudotis skaitmeninėmis technologijomis.

Socialiniai tinklai tapo neatsiejama kasdienio gyvenimo dalimi, ypač jaunimo tarpe. Jauniausia gyventojų grupė (16–24 metų) yra aktyviausia socialinių tinklų naudotoja – net 88,8 proc. šios amžiaus grupės asmenų reguliariai naudojasi socialiniais tinklais. Tai rodo, kad jaunimas yra labiausiai įsitraukęs į skaitmeninį pasaulį, naudodamasis socialiniais tinklais ne tik bendravimui, bet ir informacijos paieškai bei pramogoms.

Vyresni gyventojai (55–74 metų) socialiniais tinklais naudojasi rečiau – tik 62,7 proc. šios amžiaus grupės asmenų yra aktyvūs socialinių tinklų vartotojai.

Įdomu tai, kad 23,2 proc. 16–24 metų amžiaus grupės ir 23,7 proc. 25–54 metų amžiaus grupės vartotojų bandė pašalinti savo socialinių tinklų paskyras. Vyresniems (55–74 metų) tai buvo sunkiau dėl techninių kliūčių – net 37,6 proc. šios amžiaus grupės asmenų susidūrė su problemomis bandydami pašalinti savo paskyras.

Internetas Lietuvoje daugiausia buvo naudojamas informacijos paieškai, bendravimui ir bankininkystei. 73,8 proc. 16–74 metų amžiaus gyventojų bent kartą per metus naudojosi valstybės institucijų teikiamomis elektroninėmis paslaugomis. Tai rodo, kad vis daugiau žmonių pasitiki skaitmeninėmis paslaugomis ir naudojasi jomis kasdieniams reikalams tvarkyti.

Pagal VSSA inf.