Išmanieji telefonai yra svarbus kasdienio gyvenimo pagalbininkas, todėl išsikrovus jų baterijai daugelis pasijunta nejaukiai ir nesaugiai.
Šiuolaikinių ličio baterijų naudojimo trukmė numatyta 2 metai, jos atlaiko apie 300–500 įkrovų ir per tą laiką turėtų prarasti apie penktadalį savo talpos.
Norint, kad telefono baterija tarnautų ilgiau, svarbu teisingai ją įkrauti. Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti.
- Nenaudokite telefono įkrovimo metu. Dėl pernelyg didelės įkrovimo srovės gali nukentėti tiek kroviklis, tiek ir baterija.
- Venkite visiškai iškrauti bateriją. Ideali baterijos įkrova yra tarp 20 ir 80 proc. Visiškai iškrovus bateriją – gali sutrumpėti jos gyvavimo trukmė. O jei ilgai paliksite nenaudojamą įrenginį išsikrovusia baterija, jos galite ir nebeatgaivinti.
- Naudokite gamintojo rekomenduojamus įkroviklius. Netinkami įkrovikliai gali ne tik pakenkti baterijai, bet ir sukelti gaisrą. Senų įkroviklių laidai nors ir tiktų prijungti naujiems telefonams, tačiau jų įkrovos srovė gali būti nepakankama. O automobiliniai įkrovikliai dažnai sugadina bateriją dėl pernelyg didelės srovės ir įtampos.
- Saugokite telefoną nuo ribinių temperatūrų. Aukštoje temperatūroje baterija gali sparčiau išsikrauti, o šaltyje ji laikinai praranda talpą.
- Nepalikite prijungto telefono, kai jis baigė įsikrauti. Tai ne tik tuščiai eikvoja elektros energiją, bet ir kenkia baterijai.
- Stenkitės telefoną įkrauti kuo rečiau. Dažnas įkrovimas trumpina baterijos amžių. Todėl verta naudotis energiją taupančiomis telefono nuostatomis.Bene daugiausia energijos (beveik pusę!) sunaudoja nuolat telefono ekrane rodomas laikrodis, po to – GPS ir fone veikiančios žinučių programos.
- Bent kartą per savaitę paleiskite telefoną iš naujo – taip sustabdysite įvairias išteklius bei energiją ryjančias ir įstrigusias fonines programėles.
Beveik visi šie patarimai tinka daugumai įkraunamų elektrinių įrenginių, – nuo nešiojamų ir planšetinių kompiuterių iki akumuliatorinių suktuvų ir paspirtukų.
Norite sužinoti daugiau? Keliasdešimt įvairių mokymosi programų aktualiomis elektroninių paslaugų, saugesnio interneto bei skaitmeninės kūrybos temomis rasite projekto „Prisijungusi Lietuva“ svetainėje.