Mokymosi programa „Socialiniai tinklai“




Kaip ir realiame pasaulyje, skaitmeninėje erdvėje susiduriame su įvairiausiais žmonėmis, tik interneto anonimiškumas sudaro didesnes galimybes apsimesti kitu asmeniu, skleisti netikrą informaciją, išvilioti duomenis, gundo elgtis neetiškai. Didelis pavojus, kuris kyla ypač nepilnamečiams socialinių tinklų vartotojams – tai agresyvūs, bendraamžiais apsimetantys, neteisėtą prekybą vykdantys, bandantys įtraukti į nusikaltimus ir pan. asmenys. Savaime tokių piktavalių asmenų internete nėra daugiau nei realiame gyvenime, tiesiog socialiniuose tinkluose lengviau susisiekti su nepažįstamais vartotojais ir išlikti anonimu. Todėl labai svarbu skaitmeninėje erdvėje elgtis saugiai, sugebėti laiku atpažinti netikrą informaciją bei įtartiną elgesį.

Socialiniuose tinkluose melagienoms platinti dažnai būna sukurta netikrų paskyrų, kurios, viena kitą cituodamos ir pritardamos, kuria patikimų žinių įspūdį. Nėra labai sunku atskirti tikrą informaciją nuo melagingos, tereikia patikrinti jos autorių ir šaltinių reputaciją, įsitikinti, kad patikima žiniasklaida skelbia tą patį.

Susipažinkite su pamokos „Socialiniai tinklai“ medžiaga ir sužinosite, kaip saugiau naudotis socialiniais tinklais, apsaugoti juose savo asmens duomenis ir privatumą. Kaip tinkamai pasirinkti feisbuko privatumo nuostatas,  kad nuotraukos, įrašai ir skelbimai, kuriais dalinatės, pasiektų reikiamus vartotojus ir netaptų priemone piktavaliams, plačiau skaitykite kitos pamokėlės „Socialinis tinklas „Facebook“ skyriuje „Privatumas „Facebook“ socialiniame tinkle“. Šias ir dar keliasdešimt kitų mokymosi programų aktualiomis elektroninių paslaugų, saugesnio interneto bei skaitmeninės kūrybos temomis rasite projekto „Prisijungusi Lietuva“ svetainėje.