Internetas yra tokia vieta, kur informacijos ieško ne tik žingeidūs piliečiai, bet ir vagys bei įsilaužėliai. Socialiniais tinklais Lietuvoje naudojasi dauguma šalies gyventojų. Daugelis vartotojų savo paskyrose skelbia nemažai informacijos apie save – gyvenamosios vietos duomenis, nuotraukas ir artimiausius planus, iš kurios įsilaužėliai gali įvertinti jų turimus vertingus daiktus bei planuoti tinkamiausią laiką vagystei.
Kad tai nėra tušti žodžiai, parodo spaudoje vis pasirodantys pranešimai apie vagystes, pasinaudojus socialiniuose tinkluose aptikta informacija. Kaip pataria policija, negalima viešai skelbti, kada išvykstate iš namų, kur būsite ir kada grįšite, netgi svetur būnant skelbti internete nuotraukų, iš kurių būtų galima suprasti, kad esate ne namuose.
Dar vienas radinys vagims – išmetami seni kompiuteriai, telefonai, duomenų laikmenos, kuriose būta daug asmeninės informacijos. Nesvarbu, kad laikmenos ištuštintos ar net suformatuotos – turint atitinkamas programas, dokumentus ir jų turinį nesunku atkurti.
Keletas patarimų, kaip apsaugoti save ir savo namus:
- neskelbkite socialiniuose tinkluose informacijos apie atostogas ir kada namai lieka be priežiūros;
- savo socialinių tinklų paskyrose parinkite tinkamas privatumo nuostatas, kad asmeninę informaciją matytų tik gerai jums žinomi asmenys;
- neišmeskite senų skaitmeninių įrenginių, kuriuose buvo informacija, atiduokite juos tinkamai sunaikinti.
Daugiau patarimų rasite čia.