Pirmieji bendruomenių įtinklinimo rezultatai




Projekto „Prisijungusi Lietuva“ bendruomenių nariai jau gali įvertinti įtinklinimo veiklų naudą. Pirmosios bendruomenės įgyvendino savo idėjas, padėsiančias plėtoti jų veiklą naudojant informacines technologijas.

Nors įgyvendinti tik pirmieji projektai iš 120, tačiau jau matomos gerosios patirtys skatinančios bendrauti, mokytis ar užsiimti verslu, o bendruomenių veiklose mažinama skaitmeninė atskirtis.

Pristatome pirmuosius penkis bendruomenių įtinklinimo projektus.

Reklamuos bendruomenės produktus ir paslaugas

Bekupės bendruomenės centras – pirmieji konkurso dalyviai, įgyvendinę savo idėją. Bendruomenė sukūrė naują internetinę svetainę bekupesbc.lt, kuri naudojama informacijos apie centro veiklą, renginių, ateities darbų planų skelbimui. Bendruomenė siekia, kad tinklapis taptų vieta bendruomenės narių kuriamos produkcijos reklamai ir pardavimui bei tarnautų kaip įvairios informacijos skelbimo vieta. Tinklapyje bus galima diskutuoti, identifikuoti problemas bei bendrai jas spręsti. Tai suteiks galimybę bendruomenės nariams efektyviai panaudoti skaitmeninės erdvės galimybes, kurios šiomis dienomis tapo ypač svarbios ir reikalingos.

Pagynės bendruomenei interneto svetainė padės vystyti paslaugų verslą

Konkurso metu Pagynės bendruomenės centras sukūrė internetinę svetainę www.pagyne.lt, kuri tapo pagrindiniu komunikacijos įrankiu tarp bendruomenės ir jos narių bei kitų kaimo gyventojų. Pagynės bendruomenės centro nariai džiaugiasi turėdami patrauklią ir bendruomenei ypatingai naudingą svetainę.

Pristatydamas sukurtą interneto tinklapį, Pagynės bendruomenės centro tarybos narys Paulius Svečiulis pastebėjo, jog svarbiausia naujosios aplinkos nauda – informacijos išliekamumas ir pasiekiamumas. Be viso to, ateityje bendruomenė planuoja teikti žolės pjovimo, aplinkos tvarkymo, įvairios įrangos nuomos paslaugas. Tai bus reklamuojama naudojant naująją svetainę.

Paupių bendruomenė pratina senjorus naudotis internetu

Paupių bendruomenė sukūrė naują ir funkcionalų bendruomenės tinklapį www.paupiubendruomene.lt, kuriuo ne tik informuos bendruomenės narius apie būsimus įvykius Paupiuose, bet ir supažindins, ko bendruomenė yra pasiekusi, kur dalyvauja, ką nuveikė. Kuo daugiau informacijos perkeliama į elektroninę erdvę, tuo lengviau ji tampa pasiekiama visiems bendruomenės nariams, taip pat ir senjorams, kurie tokiu būdu skatinami vis daugiau naudotis internetu. Naujoji erdvė internete padės kurti bendruomenei ir jos teikiamoms paslaugoms teigiamą įvaizdį bei didinti Paupių gyvenamojo rajono, esančio Klaipėdoje, patrauklumą.

Rokų bendruomenė mažina atskirtį

Rokų bendruomenė buria bendruomenę ir elektroninėje erdvėje. Sukūrė naują ir labai naudingą tinklapio rokubendruomene.lt skiltį, kurioje skelbiamos bendruomenės aktualijos, naujienos bei Rokų seniūnijos kieme vykstančios kultūrinės, sportinės, edukacinės veiklos. Pasitelkiant tris modernias kameras, skiltyje „Būkime matomi“, galima tiesiogiai stebėti kiemelyje gyvai vykstančias veiklas. Taip mažinama atskirtis tarp bendruomenės narių, negalinčių atvykti į organizuojamus renginius – jie viską gali stebėti internetu.

Ateityje tinklapyje bendruomenė ketina paskelbti Rokų įžymių ir lankytinų objektų žemėlapį, kuriam objektus siūlys patys rokiškiai. Žemėlapis bus kuriamas naudojant vietos gyventojų nuotraukas bei turinį.

Gyventojus informuos apie naujus darbo pasiūlymus

Įgyvendinant projektą https://voveriskiubendruom.wixsite.com/bendruomene Voveriškių bendruomenė siekė, kad gyventojai susipažintų ir pažintų Voveriškius. Bendradarbiaujant su vietos biblioteka buvo surinkta ir svetainėje paskelbta informacija apie Voveriškių kaimą, jame gimusius įžymius žmones. Bendruomenė viešina savo vykdomas ir planuojamas vykdyti veiklas.

Vietos įmonės, įstaigos ar asmenys, teikiantys paslaugas, svetainėje jau gali skelbti informaciją ir taip reklamuoti savo veiklą ar prekes. Be to, internetinė svetainė tapo puikia aplinka įmonėms informuoti bendruomenės narius apie naujas darbo vietas. Voveriškiai mano, kad dalį veiklų perkėlus į elektroninę erdvę, net ir mažinama šešėlinė ekonomika, nes gyventojai gali garsiai reklamuoti savo prekes, paslaugas elektroninėje erdvėje. Įmonėms ar vietos verslininkams tai leidžia užsidirbti ir būti labiau matomiems.

Nepaisant to, kad didžioji projekto dalis buvo įgyvendinta nuotoliniu būdu dėl šalyje buvusio karantino, gyventojai, prisidėję prie projekto „Susipažink ir pažink Voveriškius“, daug mokėsi, nes reikėjo naudotis jiems neįprastomis informacinėmis technologijomis.

Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse 120-ies bendruomenių projektams skirti 1 tūkst. eurų prizai, kuriuos bendruomenės turi įprasminti sukurdamos veiklas pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas. Bendruomenės savo įtinklinimo veiklų idėjas įgyvendins iki šių metų spalio mėn. Visą informaciją apie konkursą galima rasti čia.

Įgyvendinamais projektais siekiama kurti Lietuvos žinių visuomenę

Konkurso iniciatorius – projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“.