Sulėtėjo telefonas! Ką daryti?




Dažnai nutinka, kad kelis metus naudotas išmanusis telefonas pastebimai pradeda lėčiau veikti, pavėluotai reaguoja į komandas, naršant internete reikia ilgai laukti reikiamos informacijos. Ką daryti? Ar tai reiškia, kad šį telefoną jau reikia keisti nauju?

Išmanieji telefonai paprastai sulėtėja dėl paprastų priežasčių: juose pritrūksta vietos, naujoviškos programėlės reikalauja pernelyg daug išteklių ar veikia pernelyg daug foninių programėlių.

Internete dažnai galite pamatyti reklamų, siūlančių tiesiog stebuklingai išvalyti ir paspartinti sulėtėjusį telefoną. Tik nesusigundykite jomis, – dauguma jų yra kenksmingos, šnipinėjančios, duomenis vagiančios programos. Patikimiau šį nesudėtingą darbą atlikti patiems.

Norėdami pagerinti „Android“ sistemos telefono veikimą, galite išvalyti talpyklą, pašalinti nenaudojamas programas, atnaujinti operacinę sistemą ir programinę įrangą, apriboti foninius procesus ir išjungti nereikalingas animacijas. Jei jau niekas nepadeda, galima grąžinti telefono gamyklines nuostatas, tik prieš tai reikia pasirūpinti visų savo duomenų išsaugojimu, nes kitaip jie negrįžtamai dings.

  1. Talpyklos valymas. Tai visiškai nepavojingas veiksmas, kai pašalinami laikini programėlių naudoti duomenys. Pirmiausia ieškokite gamintojo įdiegtų valymo priemonių. Tai gali būti ir programėlė „Failai“, ir „Valymas“. Telefono nustatymuose taip pat turėtų būti „Saugykla“, kurią paspaudus, bus parodyta, kas joje yra ir priemonės saugyklai išvalyti. O jei toliau valymo nustatymuose nurodysite, kad valymas turi būti atliekamas automatiškai, tuomet tuo išvis galėsite nebesirūpinti.

  1. Nereikalingų programėlių pašalinimas. Bet kuri nenaudojama programėlė ne tik užima vietą telefone, bet ir naudoja jo išteklius, kai ji tikrinama ar naujinama. Programėlės šalinamos arba telefono nustatymuose pasirinkus „Programos“, arba „Google“ parduotuvėje susiradus įdiegtų programų sąrašą. Jei telefone labai ankšta, dalį programų galima perkelti į atmintinės kortelę.
  2. Foninių programų sustabdymas. Laikinai nereikalingas programas galima sustabdyti. Telefono išteklius daugiausia eikvoja žinučių, bendravimo, orų, žinių, prekybos centrų ar pan. interneto ryšį nuolat naudojančios programėlės. Programėlės taip pat stabdomos telefono nustatymuose pasirinkus „Programos“ ir toliau konkrečią programą.
  3. Daug išteklių eikvojančių programėlių pakeitimas lengvesnėmis. Pavyzdžiui, „Facebook Lite“ ar „Messenger Lite“ užima mažiau vietos ir reikalauja mažiau sisteminių išteklių. Taip pat galima naršyklę pakeisti lengvesne, blokuojančia reklamas ir nekaupiančia svetainių duomenų.
  4. Animacijų išjungimas. Įjunkite kūrėjų parinktį ir sumažinkite animacijų spartą (trys parametrai) iki 0,5 ar net visai jas išjunkite.
  5. Atlikus šiuos veiksmus, turėtumėte pastebėti, kad jūsų Android telefonas veikia sparčiau ir sklandžiau!

Norite sužinoti daugiau? Keliasdešimt įvairių mokymosi programų aktualiomis elektroninių paslaugų, saugesnio interneto bei skaitmeninės kūrybos temomis rasite projekto „Prisijungusi Lietuva“ svetainėje.