Skaitmeninė savaitė 2021

2021 m. kovo 22-28 d.

Visoje Lietuvoje


Skaitmeninė savaitė (angl. ALL DIGITAL Week) – visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija. Jos tikslas – paskatinti gyventojus atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje. Daugiau informacijos apie visoje Europoje vykstančias veiklas ir renginius – www.alldigitalweek.eu.


Informacija bibliotekininkams ir veiklų organizatoriams:

Metodinė medžiaga rengėjams

Ugdykime skaitmeninius gebėjimus visą gyvenimą. Nesvarbu kiek jums metų, būkite pilnaverčiu skaitmeninės visuomenės piliečiu. Jauskitės puikiai profesinėje, kūrybinėje ir kasdienėje veiklose!

KĄ NAUJO ŠIANDIEN IŠMOKOTE JŪS?

Žvelgdami į technologijų keičiamą pasaulį, vertindami kintančią darbo rinkos dinamiką, pabandykime paanalizuoti, kiek mano turimi skaitmeniniai įgūdžiai atitinka profesijos poreikius?

„Mokymasis vis dar siejamas tik su jaunu amžiumi. Vyresniame amžiuje gyventojų atvirumas mokymuisi mažėja. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad vidutinis gyvenimo amžius ilgėja ir gyventojai vis ilgiau išlieka darbo rinkoje. Ši tendencija didina mokymosi reikšmę, ypač žvelgiant į tai, kaip greitai technologinė pažanga keičia darbo rinkos poreikius ir sąlygoja augančią naujų žinių ir įgūdžių paklausą.“

G. Jakštas, STRATA Studijų politikos ir karjeros analizės skyriaus vadovas.

vos 22%

Lietuvos gyventojų turi įprotį mokytis (per paskutinius kelerius metus mokėsi nepertraukiamai).

51%

Lietuvos gyventojų mano, kad jiems reikia mokytis

vos 9%

Lietuvos gyventojų internetą naudoja mokymosi ar savišvietos tikslais

Šaltiniai: Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) tyrimas „Mokymasis visą gyvenimą. Įpročiai, patrauklumas, barjerai, naudos suvokimas Gyventojų apklausos ataskaita“ (1,2); EK Skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indeksas (DESI) (3).

„Naujos technologijos iš esmės keičia kiekvieno iš mūsų darbo turinį ir pobūdį. Taigi darbuotojams neišvengiamai reikia lavinti skaitmeninius įgūdžius, norint išlikti ekonomiškai aktyviais ir produktyviais. Ne veltui skaitmeninių įgūdžių lavinimą visą gyvenimą Europos Komisija yra įvardijusi kaip vieną pagrindinių prioritetų. Greita techninė pažanga sąlygoja nuolatinį visų amžiaus grupių mokymąsi. Būtent skaitmeniniai įgūdžiai yra pagrindinė sąlyga siekiant nenutrūkstamai ugdyti savo kompetencijas.“

Loreta Križinauskienė, asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė.

42%

EUROPIEČIŲ NETURI PAGRINDINIŲ SKAITMENINIŲ GEBĖJIMŲ

29%

MANO, JOG NEGALI ĮDENFIFIKUOTI MELAGIENŲ

Šaltiniai Digital Economy and Society Index Report 2020 (1), Fake news and disinformation online report (2).

„SKAITMENINĖ SAVAITĖ 2021“ TEMA:

Skaitmeninius įgūdžius ugdome mokydamiesi visą gyvenimą

KAS? 5 tiesioginės vaizdo transliacijos, profesionalūs pranešėjai, galimybė gauti atsakymus į rūpimus  klausimus, konkursas, proga laimėti prizus.

KAM SKIRTA? Visiems, norintiems kokybiškai gyventi kintančioje asmeninėje ir profesinėje aplinkoje.   

KADA? 2021 m. kovo 22 – 26 d., kasdien nuo 11 val.

KUR? www.prisijungusi.lt, „Prisijungus Lietuva“ youtube kanale arba FB/PrisijungusiLietuva

Gyvename skaitmeniniame amžiuje, kur šiuolaikinės tendencijos rodo didėjantį poreikį naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis.  Šio poreikio augimas įtakoja būtinybę tobulinti skaitmeninius gebėjimus neatsižvelgiant į amžių, pareigas ar kitus sociodemografinius požymius. Pasaulį užklupus pandemijai  bendraujame, gydomės, perkame, kultūrinius renginius stebime šiuolaikinių technologijų pagalba, o keli išmanūs įrenginiai namuose jau nieko nestebina.

Šių dienų skaitmeninius iššūkius apžvelgsime ir apie juos diskutuosime kartu su skaitmeninių inovacijų  ekspertu Elijumi Čiviliu ir kibernetinio saugumo eksperte Vilma Škarnulyte.

 

Tobulėkite nuotoliniu būdu pagal 11 skaitmeninio raštingumo programų!

Daugiau: https://www.prisijungusi.lt/mokymai/norintiems-pagilinti-zinias/

Labai neretai paskutiniais metais skaitome ar girdime apie žmones, dirbančius iš bet kurios pasaulio vietos, pavyzdžiui, saulėtos salos. Šie žmonės sakosi dirbantys jiems patogiu laiku, nes savo laiką planuoja patys.

Jau metai laiko kaip gyvename  COVID-19 pandemijos sąlygomis, kuri pakeitė pasaulį. Daugeliui mūsų įprastą darbo vietą ofise ar biure pakeitė darbas iš namų. Ko išmokome? Ką reiktų žinoti ir kokių principų laikytis dirbant nuotoliniu būdu? Apie tai diskutuosime su vadovavimo konsultantu, personalo ekspertu Sauliumi Jovaišu ir verslo atsparumo ekspertu Edvinu Kerza.

 

Tobulinkite skaitmeninius gebėjimus nuotoliniu būdu!

Rekomenduojame mokymus:

Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas

Mokymuose sužinosite kaip: išvengti duomenų vagystės internetu; išmaniai ir saugiai naudotis e. paštu ir interneto etiketo rekomendacijas; skambinti internetu; sukurti asmeninį internetinį kalendorių; sukurti pasikartojančius ir nepasikartojančius priminimus, įvykius ar užduotis; dalintis asmeniniu kalendoriumi su kitais, rodyti ar slėpti kalendoriuje pateikiamą detalią informaciją kitiems asmenims; naudotis idėjų generavimui, minčių žemėlapių ar grįžtamojo ryšio fiksavimui skirtomis priemonėmis; kurti apklausas ir planuoti susitikimus naudojant specialias internetines priemones; pristatymų metu naudoti interaktyvias bendravimo su auditorija priemones.

 

Inovatyvus savęs pristatymas

Mokymuose sužinosite kaip: prisistatyti kitiems internete; paskelbti apie savo profesinę patirtį; surasti gyvenimo aprašymo pavyzdžių internetinėse paieškos sistemose; sukurti originaliai atrodantį gyvenimo aprašymą; sukurti vaizdo filmuką ir prisistatyti naudojant vaizdo priemones.

Skaitmeninius duomenis kurti, saugoti ir jais dalintis šiandien įprastas dalykas. Darbo dokumentus, asmenines nuotraukas ar kitą informaciją laikome „Debesyje“.  Todėl svarbu žinoti pagrindinius dalykus bei principus kaip tai daryti saugiai. Apie tai kalbėsimės su inovacijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi ir „Auk su „Google“ programos lektoriumi Domu Vyšniausku.

 

Tobulinkite skaitmeninius gebėjimus nuotoliniu būdu!

Rekomenduojame mokymus:

Dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais

Mokymuose sužinosite kaip: rengti tekstinius dokumentus bei juos redaguoti internete; dalytis dokumentu su kitais, suteikti jiems redagavimo teises; bendrai naudoti ir redaguoti vieną dokumentą su kitais asmenimis; naudotis internetiniu disku ir dalytis į diską įkeltais failais su kitais asmenimis.

 

Darbas ir bendravimas internete yra ne tik greitas, patogus ir efektyvus, bet gali turėti ir neigiamų padarinių mūsų sveikatai (mažas fizinis aktyvumas, psichinė sveikata, priklausomybė nuo interneto). Ką turėtume žinoti, kad darbas ir/ar pramogos internete būtų ne tik malonumas, bet ir neturėtų neigiamų padarinių?

Apie tai kalbėsimės su Skaitmeninės etikos centro steigėjomis Rasa Jauniškiene ir Renata Gaudinskaite.

 

Tobulinkite skaitmeninius gebėjimus nuotoliniu būdu!

Rekomenduojame mokymus:

Planuokime laisvalaikį internetu

Mokymuose sužinosite kaip: planuoti kelionę savo ar kitoje šalyje; naudotis e. žemėlapiais, sudaryti maršrutą, pakeisti transporto priemonę; nusipirkti viešojo transporto (autobuso, traukinio) bilietą; surasti lėktuvo skrydį, rezervuoti ir nusipirkti bilietą; surasti viešbutį, rezervuoti kambarį jame, pasitikrinti mokėjimo sąlygas; nusipirkti bilietus į renginius ar filmus; stebėti artimiausių dienų orų prognozes; naudotis internetine kalbų vertykle.

Technologijų pažanga neabejotinai keičia mūsų įpročius. Jeigu dar prieš dešimtmetį internetu pinigus pervesdavo arba namų bei kitas sąskaitas apmokėdavo nedaugelis, šiandien situacija – kitokia. Lietuvos bankų asociacijos 2020 m. atliktos apklausos duomenimis, internetinė bankininkystė šiuo metu yra populiariausia iš reguliariai naudojamų bankinių paslaugų – savo banke virtualioje erdvėje lankosi net 80 proc. apklaustųjų. Ką reikia žinoti šiandien, norint saugiai atlikti finansines operacijas internete, kaip elektroninėje erdvėje apsipirkti, taupyti ir/ar investuoti?

Neįkainojami ekspertų patarimai Jums. Audrius Šapola, SEB banko Prevencijos departamento direktorius, LBA Finansinių nusikaltimų prevencijos komiteto pirmininkas ir Žygeda Augonė, „Swedbank“ Lietuvoje banko informacinės saugos vadovė.

 

Kaip išvengti sukčių pinklių?



 

Parengta kartu su

 

 

Tobulinkite skaitmeninius gebėjimus nuotoliniu būdu!

Rekomenduojame mokymus:

Būkime saugūs internete

Mokymuose sužinosite kaip: saugiau naršyti internete ir naudotis e. paslaugomis; tinkamai apsaugoti asmens duomenis, tapatybę; sužinosite apie saugų elgesį socialiniuose tinkluose ir privatumo nustatymus, kompiuterių ir išmaniųjų įrenginių saugumą ir kaip elgtis įvykus įvairiems skaitmeniniams incidentams; išgirsite kitų naudingų rekomendacijų kaip būti saugesniems skaitmeniniame pasaulyje.

 

Skaičiuoklė darbui ir namams

Mokymuose susipažinsite su pagrindinėmis skaičiuoklės priemonėmis ir jų praktiniu panaudojimu; sužinosite, kaip sudaryti ir formatuoti lenteles; išsiaiškinsite, kaip įvesti ir redaguoti duomenis (skaičius, tekstą ir kt.); išmoksite tvarkyti skaitinius duomenis (atlikti nesudėtingus skaičiavimus, rikiuoti); sužinosite kaip rengti diagramas; išsiaiškinsite kaip bendrinti skaičiuoklės dokumentą su kitais.

 

 


„SKAITMENINĖS SAVAITĖS 2021“ METU – AKCIJA!

Migracijos departamento teritoriniuose skyriuose atsiimdami asmens tapatybės kortelę gaukite dovanų – skaitytuvą*. Skaitytuvas tai įrenginys, kurio pagalba pasirašymui elektroniniu parašu galėsite naudoti ir savo asmens tapatybės kortelę.

Daugiau apie e. parašo kūrimo duomenis asmens tapatybės kortelėje ir kaip jais pasinaudoti sužinokite eid.lt ir elektroninisparasas.lt/pasirasyk.

*Skaitytuvų skaičius ribotas.